16 Ocak 2010 Cumartesi

Tedx Reset ve Faydalı İnsan Olmak


Geçtiğimiz hafta perşembe günü çok güzel bir etkinliğe katıldım. Tedx Reset. Uzun zamandır üzerinde düşündüğüm kişisel gelişimimle ilgili pek çok noktayı gün içinde tekrar tekrar yüzüme vurdu. Kısaca TED organizasyonundan bahsetmem gerekirse, TED hangi alanda çalışırsa çalışsın dünyanın en iyi düşünürlerini ve icracılarını bir araya getirmeye çalışan bir organizasyon olarak tanımlayabilirim. Dünya çapında ünlenmiş bu organizasyonun Türkiye ayağı TEdx Reset 14 Ocak'ta Boğaziçi Üniversitesinde yapıldı ve bende işlerimi ayarlayıp heyecanla katıldım.

Uzun zamandır üzerinde düşündüğüm 'faydalı insan olmak' konseptini bizzat yakalamış ve uygulamış konuşmacıların birbirinden farklı hikayelerini, hayata kattıklarını ve hayattan aldıklarını dinlerken kendimi sorgulayıp durdum.

Neydi benim hayata faydam? Bu kadar çalışıp didinmenin sonucunda işimi iyi ve dürüst bir şekilde yapmaya çalışmanın verdiği manevi huzur dışında neydi beni daha mutlu edecek, bir insanın hayatını daha iyi yaşamasını sağlayacak bana daha da büyük manevi huzur verecek işte bu da benim hayata faydam diyebileceğim şey ne acaba? Bugünlerde onu bulmanın peşindeyim:)

Hiç yorum yok: